Zapraszamy na narty!

W czasie ferii w Pomiechówku zachęcano młodych mieszkańców do szusowania na nartach biegowych. Co więcej, tych, którzy szkolny semestr zakończyli z dobrymi wynikami w nauce, zabrano w nagrodę na wycieczkę do Tatr

Podczas Akcji Zima 2013 na skraju lasu, przy Chacie Leśnej, można było dostrzec sylwetki młodych zapaleńców, którzy podczas ferii postanowili poznać podstawy narciarstwa biegowego. Pod okiem trenera Wiesława Rączki uczestnicy zajęć zapoznawali się z techniką biegu na nartach oraz wykorzystywanym w tej dyscyplinie sprzęcie. Młodzi sportowcy, którzy po raz pierwszy stanęli na wąskich nartach przekonali się, że poruszanie się na nich nie jest takie proste. Na szczęście nie zabrakło im ni hartu ducha, ni… ducha rywalizacji – bez którego w sporcie ani rusz.

Tegorocznymi zajęciami propagującymi narciarstwo biegowe nawiązano do tradycji zimowych biegów Warsa i Sawy, które odbywały się na terenie gminy Pomiechówek. Dzięki temu nadano nieco świeżości zapomnianym ścieżkom do uprawiania tej formy aktywności fizycznej.
Najmłodszym mieszkańcom gminy już zaszczepiono zamiłowanie do narciarstwa biegowego. Wygląda na to, że ci, którzy podczas ferii zimowych wzięli udział w zajęciach połknęli bakcyla.


Czekamy na następnych!
Zapraszamy osoby, chcące uprawiać narciarstwo biegowe; informacje i zgłoszenia:
Rafał Bochenek, 501 286 346
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Na stoku z dobrą średnią!
W tym roku samorząd gminy Pomiechówek uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce i osiągnięciami sportowymi zaprosił podczas ferii na narciarski stok w miejscowości Bustryk-Ząb. W wyjeździe w dniach 4-7 lutego br. wzięli udział: Sebastian Sternik i Patryk Dzięcioł ( Szkoła Podstawowa w Starym Orzechowie), Ewelina Bierć i Julia Ptaszek (Szkoła Podstawowa w Pomiechówku), Kacper Kraśniewicz i Bartłomiej Rudnicki (Szkoła Podstawowa w Goławicach Pierwszych) oraz Aleksandra Środecka (Gimnazjum w Pomiechówku) oraz opiekunowie. Była teoria i praktyka zaprezentowana przez instruktora, następnie kilka bezpiecznych upadków - wpisanych w tę dyscyplinę - na sam koniec zaś długie godziny narciarskich szaleństw na stoku. Uczestnicy odwiedzili również termy w Szaflarach i miało się wrażenie, że leżąc w tej ciepłej, termalnej wodzie nareszcie odpoczywają po pracowitym semestrze w szkole.


M.A. na podst. UG Pomiechówek