Wzloty, upadki i znowu wzloty

Tak można najkrócej podsumować miniony rok w wykonaniu młodziczek nowodworskiego NOSiRU. Dziewczęta raz były u góry, raz spadły do czwartej ligi, ale ostatecznie wszystko skończyło się w miarę szczęśliwie. Kilka dni temu ponownie wróciły do mazowieckiej III ligi


- Dziewczyny mają potencjał. Są ułożone, ambitne i zawzięte. Niestety, gorzej z odpornością psychiczną. Potrafią rozegrać piękny mecz, ale potrafią też zagrać poniżej oczekiwań. Myślę jednak, że ich praca w końcu przyniesie owoce, a kiedy nabiorą większej pewności siebie, będą na pewno dobre – twierdzi Cezary Tulin, trener młodziczek NOSiRu, który od kilku miesięcy prowadzi drużynę wspólnie z Joanną Konar.
Nie są to słowa na wyrost. W młodych siatkarkach NOSiRu z pewnością tkwią duże możliwości. Najlepszym przykładem fakt, że są nimi zainteresowane nawet kluby pierwszoligowe. Nawet ostatnio jedna z podopiecznych pary trenerskiej Joanna Konar- Cezary Tulin przeszła do sąsiedniej Legionovii, by tam doskonalić siatkarskie umiejętności.
Powody do dumy dała też w ubiegłym roku 13-letnia wówczas Aleksandra Świątkowska, najmłodsza uczestniczką mazowieckich rozgrywek piłki plażowej. W parze z Julią Malaszewską zajęła w tej imprezie 7 miejsce, zostawiając za sobą 43 inne zespoły.
W drużynie ćwiczy 16 dziewcząt. Większość pochodzi z Nowego Dworu, ale kilka dojeżdża z innych miejscowości – dwie z Pieścirogów, dwie z Pomiechówka.  Optymalny skład drużyny to – według trenera Tulina – 18 zawodniczek.  Szkoleniowcy zespołu cały czas czekają nowe kandydatki.
Na kolejne rozgrywki dziewczęta poczekają do lutego. Szczegóły kalendarza jeszcze nie są znane, w każdym razie zawodniczki przygotowują się do imprezy już teraz podczas obozu dochodzeniowego.


Czar


Od redakcji: Szkoleniowcy młodych siatkarek, podobnie jak inni zapaleńcy sportu, dzielą swój czas na treningi i poszukiwanie sponsorów.  Z przyjemnością wymieniamy nazwiska darczyńców, którzy na miarę swoich możliwości wspomagają młodziczki z NOSiRu. Są to: Tomasz Szymański, Bartosz Jankowski, Karolina Granatyr - Czarnohuz, Dominik Głowacki, Karina Nawrot, Magdalena Milewska, Łukasz Cendrowski, Jacek Wydrych, Krzysztof Dubrow, Maciej Krzemiński, Mariusz i Beata Rostowscy oraz amatorska drużyna piłkarska OCB.