Articles

Medale za miłość

medaPrzeżyli ze sobą 50 i więcej lat. Dziś śmiało mogą o sobie mówić, że są szczęśliwcami

Mowa o parach z Gminy Pomiechówek, które obchodziły wyjątkowy jubileusz 50-letniego pożycia małżeńskiego i podczas uroczystej sesji rady (28.05) otrzymały za to medale przyznawane przez prezydenta RP. W imieniu Bronisława Komorowskiego jubilatów udekorował wójt Pomiechówka, Dariusz Bielecki.

 Na spotkanie przybyły nie tylko osoby, które spędziły ze sobą już ponad pół wieku, ale też dwie pary, które mogą pochwalić się stażem małżeńskim dłuższym jeszcze o 10 lat. Wszyscy jubilaci - oprócz medali - otrzymali również wielkie pamiątkowe kosze z prezentami.

Wykaz jubilatów odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie na uroczystości w dniu 28 maja: Krystyna i Edward Cychowscy, Elżbieta i Franciszek Dziewulscy, Zofia i Bronisław Kaliś, Teresa i Henryk Kuciak, Teresa i Wiesław Kulesza, Krystyna i Jerzy Kwiatkowscy, Elżbieta i Kazimierz Machnaccy, Bogumiła i Jan Płucienniczak, Emilia i Sylwester Składanek.

Wykaz jubilatów obchodzących 60-lecie pożycia małżeńskiego: maria i Mieczysław strzelczak, Irena i Eugeniusz Szafrańscy.