Articles

Dziecięcy wandalizm. "Oni tylko się bawili"

wandaleKamery monitoringu umieszczone w Parku Militarnym Twierdzy Modlin zarejestrowały akt wandalizmu. "Przecież oni się tylko bawili" - tłumaczą chłopców rodzice

 

W sobotę 2 maja około godz. 14.20 dwóch chłopców postanowiło obrzucać kamerę monitoringu, samochód osobowy oraz grupę turystów znajdujących się na terenie Parku Militarnego. Chłopcy przez minutę ciężkimi i ostro zakończonymi kamieniami "ćwiczyli swoją celność", tworząc szkody nie tylko w mieniu, ale przede wszystkim w wizerunku Modlina Twierdzy w oczach obrzucanych turystów. 

Do podobnego zdarzenia doszło we wtorek 21 kwietnia. Wtedy to po godzinie 16:00 dwóch małoletnich chłopców w ramach "zabawy" kamieniami obrzucało przez kilka minut makietę przy Centrum Informacji Turystycznej.
Bardziej niż same zdarzenia uderzają reakcje rodziców. Opiekunowie uważają, że nic się nie stało, a chłopcy się tylko bawili... 
O wydarzeniu napisała Fundacja Park Militarny Twierdzy Modlin na swoim funpage`u na facebook`u. Spotkało się to z żywą reakcją internautów: "Ćwiczenie celności to tylko zabawa?Może poćwiczymy naszą celność rzucając im w ich komputer, telefon,  xboks, telewizor? Ciekawe czy tak samo będą oni myśleć", "Jakby rodzice zapłacili karę od policji (mandat) za wandalizm, to by to nie była już zabawa synów..."