Articles

Areszt dla fałszywego "wnuczka"

telefonNowodworscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo na "wnuczka". Jego ofiarą padła starsza kobieta

Do przestępstwa doszło kilka tygodni temu na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Ofiarą oszustów padła 61-letnia kobieta, która przekazała sprawcy około 5000 zł.

W związku ze sprawą zatrzymano 26-letniego mężczyznę. Nowodworski sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy - jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy. 

Nie zapominajmy też, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.