Articles

Z myślą o kobietach

ginekoilogNowe meble, fotel ginekologiczny, odświeżone wnętrze – tak po remoncie wygląda poradnia ginekologiczno-położnicza w Nowodworskim Centrum Medycznym

W poniedziałek 9.03 oddano do użytku wyremontowaną poradnię. Roboty były wykonywane przez firmę Arbud w terminie 19.12.2014 r – 13.02.2015 r., a ich wartość wyniosła łącznie 79,5 tys. zł. W ramach prac wykonano remont instalacji sanitarnej, elektrycznej, roboty rozbiórkowe (w tym rozbiórkę komina) oraz ogólnobudowlane w zakresie remontu posadzki, ścian, sufitów oraz wymiany drzwi wraz z ościeżnicami. Powstały przebieralnie. Zakupiono także wyposażenie – nowe meble za kwotę 23 tys. zł oraz fotel ginekologiczno-urologiczny z oprzyrządowaniem za 11 tys. zł. Do poradni zamówiony został także przenośny aparat USG o wartości ok. 40 tys. zł, który zostanie zakupiony przez Firmę Reckitt Benckiser, a następnie przekazany w formie darowizny na rzecz Nowodworskiego Centrum Medycznego.

– Dla nas to ogromna przyjemność wyposażyć gabinet dobrym sprzętem, który będzie służył wielu kobietom, mieszkankom Nowego Dworu i okolicznych miejscowości. Jest to dla nas niezwykle ważne, że możemy pomagać – powiedziała Iwona Ostapowska, dyrektor ds. personalnych firmy Reckitt Benckiser.

Aparat dotrze do poradni za kilka dni, dzięki czemu kobiety będą mogły mieć wykonane usg w ramach wizyty w przychodni, nie tylko w szpitalu, jak do tej pory.