Articles

Rozkochiwał kobiety i wyłudzał od nich pieniądze

rozNowodworska policja zatrzymała 56-letniego Ryszarda W. z Londynu, który wyłudzał pieniądze, obiecując kobietom wspólne życie. Jego ofiarą padła m.in. 67-latka z powiatu nowodworskiego

Funkcjonariusze otrzymali informację, iż na terenie naszego powiatu przebywa 56-letni Ryszard W., mężczyzna, który pod pozorem zamiarów matrymonialnych oszukuje kobiety i wyłudza od nich pieniądze. 

- W trakcie czynności mundurowi zatrzymali podejrzanego, który prawdopodobnie pod pozorem pożyczki przyjął od jednej z mieszkanek naszego powiatu około 30 000 zł. Jak się później okazało, podejrzany 56-letni Ryszard W. poszukiwany był dwoma listami gończymi za podobne przestępstwa w celu odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności - informuje Szymon Koźniewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ponadto ustalono, że w ostatnim czasie mężczyzna najprawdopodobniej dokonał kolejnych oszustw na terenie Polski, a poszkodowanych osób może być znacznie więcej. 

Policja prosi o kontakt wszystkie kobiety, które mogły paść ofiarą przestępstwa. Można zgłaszać się bezpośrednio do policjanta prowadzącego czynności w tej sprawie - st. asp. Mariusza Pokucińskiego, dzwoniąc pod nr tel. 22 60 44 226. 

Można też kontaktować się z dyżurnym nowodworskiej komendy – nr tel. 22 775 22 01 04 lub dzwonić na numery alarmowe 112 bądź 997.