Articles

Etat na świeżym powietrzu

sekretarz zGmina Leoncin potrzebowała doświadczonych rąk do pracy na stanowisku sekretarza. Konkurs wygrał były wicestarosta, a obecnie radny powiatu, Henryk Mędrecki

W połowie grudnia wójt gminy Leoncin ogłosił konkurs na stanowisko sekretarza gminy. Termin zgłaszania kandydatur był bardzo krótki, bo upłynął już 5 stycznia. Przyjęto dwie kandydatury: Sławomira Wołkowicza z Teofil oraz Henryka Mędreckiego, byłego wicestarosty, a obecnie radnego powiatu z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Wybór byłego wicestarosty nie jest zaskoczeniem. Za jego kandydaturą niewątpliwie przemówiło duże doświadczenie na różnych szczeblach samorządu lokalnego oraz dobra znajomość gminy Leoncin i jej samorządu. Nowy sekretarz będzie mógł łączyć funkcję radnego powiatu z pracą, ponieważ kodeks wyborczy dopuszcza tego typu sytuację.
Mędrecki zapewnia, że nie obawia się wyzwań na tym stanowisku.
- Długo pracuję w samorządzie i nie powinno mi to sprawiać problemu. Znam wójta Krawczaka jak i radnych, byłem na sesji rady gminy kilka razy, nie jest więc to dla mnie nowość - zaznacza Mędrecki. Dodatkowym atutem pracy w Leoncinie, na co zwraca uwagę, jest ciche otoczenie i świeże powietrze.
Dzięki takiemu rozwiązaniu, gmina Leoncin zyskała mocnego sprzymierzeńca w radzie powiatu oraz wiele możliwości m.in. na lepszą współpracę z powiatem.
Obecnemu zastępcy wójta, Władysławowi Roszczykowi, umowa kończy się w lipcu. Najprawdopodobniej nie zostanie mu ona przedłużona.

M.